Ödül, CanYayinlari.com, Altın Örümcek Web Ödülleri

Can Yayınları’nın İnternet Sitesine Altın Örümcek’ten Birincilik Ödülü

17.08.2021
Can Yayınları’nın İnternet Sitesine Altın Örümcek’ten Birincilik Ödülü

Nisan 2017'de köklü bir değişimle sitemizi yenilemiş ve geniş bir yelpazeye yayılan, hem keyifli hem nitelikli yazılarla edebiyat severlerle buluşmuştuk. Özgün bir okuma deneyimi sunan, çiçeği burnunda sitemiz Altın Örümcek Web Ödülleri'nde Kurumsal Blog kategorisinde birinciliğe layık görüldü!

WALKS ajansın akıllı arama, filtreleme özellikleri ve içerik merkezli yapısıyla okuyucu deneyimine odaklı biçimde tasarladığı sitemiz, kitaplar, yazarlar ve çevirmenlere dair bilgilerin ötesine geçiyor. "Editörün Mektubu"nda da açıkladığımız gibi, kitabı yayına hazırlayanların önsözde, dipnotta, arka kapakta söyleyemediklerini; bir kitabı seçerken, çevirirken, yayına hazırlarken öğrenilen yeni bilgileri, yaptığı beklenmedik çağrışımları da içeriyor. Listeler gibi kısa sürede bakılabilecek içerikler ile kitap uyarlaması filmlerin eleştirileri gibi daha derinlikli yazıları dengeli bir şekilde paylaşmaya özen gösteriyor, "Kısa Kısa", "Uzun Uzun", "Genişletilmiş Dipnot", "İlk Temas" ve benzeri bölümlerde, eserlerde okurların gözüne çarpmamış bağlantılara dikkat çekmeyi, okudukları kitaplarla ilgili algıları derinleştirmeyi ve okuyacaklarıyla ilgili ilham kaynağı olmayı hedefliyoruz.

Bu ödül bizleri hem çok sevindirdi hem de gelecek planlarına dair yeni heyecanlara kapılmamıza yol açtı. Umarız okurlarımız olarak sizler de bizi bu ödüle layık görüyor ve yeni Can Yayınları.com'u severek takip ediyorsunuzdur.

 
 

 


Diğer Blog Yazıları

Tümünü gör