Can Çocuk Banner

Okumaktan hiç
vazgeçmemen dileğiyle...​

Keşfet

Can Çocuk Hakkında

Daha Fazla Gör Daha Az Gör

Erdal Öz’ün 1981 yılında otuz kitapla yola çıkarak kurduğu Can Çocuk Yayınları, Türk edebiyatının önemli yazarlarını bünyesinde toplayıp dünya çocuk edebiyatının nitelikli yapıtlarını Türkçeye kazandırarak, Türkiye’de çocuk edebiyatının gelişimine öncülük etti. Bugüne kadar çocukların okumaktan hiç vazgeçmemesi ümidiyle yerli ve yabancı altı yüzü aşkın kitap yayımladı.

Bu kitapları, her yaştan çocuk için Birlikte Okuyalım, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı, Klasik Türk ve Dünya Edebiyatı, Destanlar ve Masallar, Heyecanlı Kitaplar, Meraklı Kitaplar, Biyografi ve İlk Okuma Kitapları olmak üzere sekiz ayrı başlıkta topladı.

Can Çocuk Yayınları yeni kitaplarıyla, düzenli tekrar baskılarıyla, her yıl yayımladığı Kitap Kataloğu'yla, okullara yönelik hazırladığı güncel Etkinlik Kataloğu'yla, otuz yedi yıldır çocuk edebiyatının değerli yazarlarını genç okurlarla buluşturmaya devam ediyor.

Kitap okumaya merak uyandırmayı amaçlayan birbirinden renkli etkinlikler ve yazar buluşmalarıyla okurlar edebiyat evreninde eğlenceli yolculuklara davet ederek, çocukların hem yazarlarla metnin ötesinde bağ kurmasını, hem de edebiyatın, hayatlarının her alanında beslenebilecekleri değerli bir kaynak olduğunu deneyimleyerek keşfetmelerini amaçlıyor.


Yeni Çıkanlar

Tümünü gör

Çok Satanlar

Tümünü gör

Yaş Aralığına Göre Kitaplar


Sizin İçin Seçtiklerimiz

Tümünü gör


Tüm Kitaplar

Tümünü gör

İlk Okuma Kitapları

Çocukların okuma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve onların bağımsız birer okur olmalarını sağlamak için hazırlanan,
iyi yazılmış ve ilgi çekici metinlerden oluşan bir dizi.
Keşfet

Pıtırcık Serisi

René Goscinny tarafından yazılan ve Jean-Jacques Sempé tarafından resmedilen kitap dizisi ilk kez 1959 yılında yayımlandı. Pıtırcık ideal bir çocukluk dönemini ve bu döneme ait nostaljiyi anlatır.​​

Tüm Diziyi Gör

Klasik Türk ve Dünya Edebiyatı​

Klasik Türk ve Dünya Edebiyatı​

Bugünün yetişkin okurlarının da "büyürken" okuduğu klasikler... Keşfet

Meraklı Kitaplar

Merak dolu soruların yanıtlarının bulunacağı, yeni kavramların ustalıkla ele alındığı dizi, yeni ufuklar açacak.

Tüm Diziyi Gör


Can Çocuk Bülten

Can Çocuk’a dair gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.