Roald Dahl

Roald Dahl’s Tales of the Unexpected 30 yıl aradan sonra geri dönüyor!

17.08.2021
Roald Dahl’s Tales of the Unexpected 30 yıl aradan sonra geri dönüyor!

İngiliz televizyonu ITV’nin kült dizisi Roald Dahl’s Tales of the Unexpected en son 1978’de yayınlanmıştı. Bu diziyi size önceki haberimizde anlatmıştık.

Dizinin hayranlarını sevindirecek habere göre The Little Drummer Girl ve The Night Manager’ın yapımcısı “The Ink Factory”, seriyi ekranlara geri döndürüyor.Tales of the Unexpected dizisini bilmeyenler için şöyle özetleyelim. Usta oyuncu kadrosu, kara mizahı ve sürpriz sonlarıyla ünlü dizi, Roald Dahl’ın kısa öykülerinden uyarlanan birbirinden bağımsız bölümlerden oluşuyor.Serinin yayında olduğu 9 yıl boyunca Sir John Gielgud, Sir Derek Jacobi, Sir Ian Holm, Dame Joan Collins, Broadway ikonu Elaine Stritch, Harry Potter’dan tanıdığımız Jim Broadbent ve Michael Gambon, ve Siân Phillips dizide rol alan oyunculardan birkaçı.

Deadline’ın haberine göre Roald Rahl Story Company, The Ink Factory’nin anlaştığı yazarlarla Dahl’ın kısa öykülerinin yeni uyarlamaları için çalışmaya başlamış.

Roald Dahl eserlerinin yeniden yapım ve spin-offları son yıllarda çok rağbet görüyor. Henüz gösterim tarihleri belli olmasa da birkaç güzel Dahl haberimiz daha var. Harry Potter ve Fantastic Beasts’in yapımcısı David Heyman Charlie’nin Çikolata Fabrikası‘nın devam filmi üzerine çalışıyor. Back to the Future yönetmeni Robert Zemecis ise ilk filmin yıldızı Anjelica Huston’ın eleştirilerine rağmen The Witches’i çekmeye başladı.

Roald Dahl’ın dünyasını daha yakından tanımak istiyorsanız yazarın kitaplarına aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz.

https://canyayinlari.com/yazardetay/yazar/11125/

 
Roald Dahl

 


Roald Dahl Eserleri