Eşit Masallar

"Eşit Masallar" Projesi Sekiz Farklı Ödülün Sahibi Oldu.

Can Yayınları ve Odeabank işbirliğiyle gerçekleştirilen ve dünya klasiği masalları eşitlikçi bir bakış açısıyla yeniden yorumlayarak fark yaratmayı amaçlayan “Eşit Masallar” projesi The Stevie Awards, Social Media Awards Turkey, Mixx Awards Europe ve Prida İletişim Ödülleri’nde pek çok farklı kategoride ödül sahibi oldu.
 
Projede Sindirella, Kırmızı Başlıklı Kız, Rapunzel, Kurbağa Prens ve Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalları psikolog Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk’un içerik danışmanlığında, çağdaş Türk edebiyatı yazarları Gamze Arslan, Mevsim Yenice, Murat Gülsoy, Fadime Uslu ve Hikmet Hükümenoğlu tarafından Sindirella’nın Bilmecesi, Kırmızı Başlıklı Kız, Rapunzel, Kurbağa Prens ve Pamuk Kalpli Prens ve Yedi Cüceler isimleriyle tekrar kaleme alındı.
 
Masal kitaplarının illüstrasyonu da Sena Karakaş, Göktuğ Karahan, Cemre Arslan, Mert Tugen ve Sibel Açıkalın Akgün tarafından yapıldı.
 
Aileler masal kitaplarına ücretsiz olarak tüm Odeabank şubelerinden; dijital ve sesli kitaplara ise odeabank.com.tr üzerinden ulaşabilir.
 
“Eşit Masallar”ın layık görüldüğü ödüller:
 
The Stevie Awards Bronze Stevie Award Ödülü
Social Media Awards Turkey | Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kategorisinde Altın Ödül ve Grand Prix Jüri Ödülü
IAB Europe Derneği Mixx Awards Europe Başarı Ödülleri “Kar Amacı Gütmeyen Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisi Gümüş Mixx Ödülü
İda Derneği Prida İletişim Ödülleri’nde 4 kategoride ödül:
Kurumsal Sosyal Sorumluluk İletişimi
Ezber Bozan Proje Özel Ödülü
İletişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü
UNICEF Çocuklara Umut Dağıtan Kampanyalar Özel Ödülü

Diğer Blog Yazıları

Tümünü gör