Can Yayınları, Darüşşafaka, Kitap Sponsorluğu

Dünya sporunda bir ilk: Kitap sponsorluğu

Dünya sporunda bir ilk: Kitap sponsorluğu
Türkiye’nin iki güzide kurumu Can Yayınları ve Darüşşafaka Spor Kulübü dünyada örneği olmayan bir iş birliğine imza atıyor. Bu iş birliğiyle hayata geçirilen "kitap sponsorluğu" kapsamında Darüşşafaka Spor Kulübü’nün altyapısında bulunan takımların tüm iç saha maçlarında hem ev sahibi hem de misafir takımın tüm oyuncularına tüm sezon boyunca Can Yayınları’nın en önemli eserleri hediye edilecek.  
 
Aynı zamanda 3500 seyirci kapasiteli Ayhan Şahenk Spor Salonu’na 200 kişilik bir “Can Tribünü” oluşturulacak ve biletlerini bu tribünden satın alan tüm taraftarlar her maç Can Yayınları’nın bir kitabına sahip olacak. 
 
Can Yayınları Genel Müdürü Ali Granit, Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan, A Takımı oyuncusu Doğuş Özdemiroğlu ve A Takımı oyuncusu Kılıçarslan Şenkahya‘nın katılımıyla Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda düzenlenen imza töreninde taraflar konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Can Yayınları Genel Müdürü Ali Granit “Bugün burada Türkiye’nin iki örnek kurumunun işbirliğini sizlere anlatmak üzere toplandık. Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki 150 yılı aşkın süredir gençlerimizin eğitiminde fırsat eşitliği sunan eşsiz bir kurumla yan yana olmaktan büyük mutluluk yaşıyoruz. Darüşşafaka Spor Kulübü sadece bir eğitim kurumu değil, aynı zamanda 70 yıldır en üst düzeyde basketbol oynanan bir spor kulübü. Türkiye şampiyonluklarının yanı sıra Avrupa şampiyonluğu da yaşamış, dünyayla rekabet halinde olan bir spor kulübü.
 
Biz de Can Yayınları olarak çok sevdiğimiz Darüşşafaka Spor Kulübü’ne nasıl destek olabiliriz diye düşündük ve klasik sponsorlukların aksine, belki de dünyada ilk defa kitap sponsorluğu diye bir konsept yarattık. Bu bağlamda 2022-2023 sezonu boyunca Darüşşafaka Spor Kulübü'nün tüm altyapı takımlarının sezon boyunca oynayacakları tüm maçlarda tüm Darüşşafakalı oyunculara Can Yayınları’ndan basılan üç adet kitap hediye edeceğiz. Aynı zamanda Darüşşafaka terbiyesine uygun şekilde tüm misafir takım oyuncularına da üçer kitap hediye edilecek. Onlarca maçta, binlerce kitap hediye edilmiş olacak. Biz bu alanda bir kıvılcım yakmak istiyoruz. Sporcu gençlerimizin entelektüel gelişimlerine bizim gibi kurumların desteklerinin önemli olduğunu, dünyayla mücadelede entelektüel gelişimin önemli bir kriter olduğunu düşünüyoruz.
 
Bir diğer önemli haber ise A Takımı maçlarıyla ilgili. Dünyada ilk defa bir yayınevinin adı bir tribüne veriliyor: Can Tribünü. Can Tribünü’ne gelen herkes sezon boyunca oynanan her maçta bir kitap sahibi olacak. Yani basketbolseverler Can Tribünü’nden bilet almaları durumunda her maçta yeni bir kitabın sahibi olacaklar. Ayrıca yıl boyunca yazarlarımızı Can Tribünü’ne davet edip imza günleri da dahil olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz. Böylelikle Can Yayınları olarak hayatın her alanında okurlarımızın yanında olma misyonumuza yeni bir halka daha eklemiş olacağız. Bize bu imkânı veren Darüşşafaka camiasına tekrar tekrar teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.
 
Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan “Bildiğiniz üzere spor kulüpleri ihtiyaçlarını sponsorları aracılığıyla karşılıyor. Darüşşafaka Spor Kulübü için kitap da çok önemli bir ihtiyaç. Böyle bir anlaşmanın can yayınlarıyla olmasının bizim için ayrı bir önemi var. Çünkü can yayınları bizim için kulübümüzün efsanesi Yalçın Granit’in, Darüşşafakalı Ahmet Rasim’in hikayesini okuduğumuz bir yayınevi. Hepimizin kitaplığında sırtında kalp imgesi olan kitapların ayrı bir yeri var. Beden için spor neyse zihin için okumak odur, bu yüzden sporcularımızın okuyarak gelişmesi çok kıymetli. Eğitim, sanat, spor, edebiyat, bunlar temel yapıtaşları. Bunlardan biri olmazsa insan eksik kalır. Bu yüzden darüşşafakadan yolu geçen gençlerin hayatında edebiyatla sporun birlikte yer alması çok önemli. Ali Granit’e ve Can Yayınları’na bu işbirliğini hayata geçirdikleri için teşekkür ediyorum...” şeklinde konuştu.  
 
Takım kaptanlarından Doğuş Ödemiroğlu ise konuşmasında "Bu işbirliği biz sporcuları da oldukça heyecanlandırıyor, çünkü sporun ve eğitimin birlikteliği bizim için çok önemli. Darüşşafaka gibi eğitimde fırsat eşitliği sunan ve Can yayınları gibi özverili iki kurumun bu projeyle yan yana olması gurur verici..." sözlerine yer verdi. 
 
Her sporcuya her maçta 3 Kitap! 
 
Darüşşafaka’nın ev sahibi olduğu tüm altyapı maçlarında konuk olarak gelen rakip takım oyuncularına Darüşşafaka takımları tarafından Can Yayınları’nın üç kitabı hediye edilecek.
 
200 kişilik Can Tribünü!
 
Ayhan Şahenk Spor Salonu’nunda 200 kişilik bir alan 2022-2023 sezonunda “Can Tribünü” olarak ayrıldı. Biletlerini bu tribünden satın alan tüm taraftarlara her maç Can Yayınları’nın bir kitabı hediye edilecek. Bu özel tribünün biletleri Eylül ayından itibaren satışa açılacak. Ayrıca maç günü indirimleri, kitap kulüpleri ve imza günleri gibi etkinlikler planlanıyor.  

 


Diğer Blog Yazıları

Tümünü gör