Roman, Niccolo Ammaniti

AMMANITI’NİN "ANNA"SI DİZİ OLDU.

17.08.2021
AMMANITI’NİN

Sky Italia, Sicilya’da ortaya çıkan ve oradaki tüm yetişkinleri öldüren bulaşıcı bir hastalıkla mücadele eden 13 yaşındaki bir kıza odaklanan Annayı dizi formatında seyircilerle buluşturdu.   


23 Nisan’da İtalya’da yayınlanaya başlayan Anna’nın ilerleyen dönemde Fransa ve Almanya’nın yerel kanallarında da yer alması bekleniyor. Dizinin ilk fragmanını buradan izleyebilirsiniz. 

Ammaniti, la Repubblica gazetesine verdiği röportajda dizi sürecine dair şunları söylüyor:

Kitabınız 2015 yılında yayınlandı. Çekimlere başladıktan birkaç ay sonra ise salgın başladı. Bu durum sizleri nasıl etkiledi?

Paradoksaldı. Everest’in tepesinde kopan bir fırtınayı çekmek isterken fırtına tarafından sürüklenmek gibi. Başlangıçta virüsle ilgili az haber yapılıyordu, ellerimizi yıkıyorduk, maskemiz yoktu. Sicilya’da tek bir vaka bile yoktu, derken karantina başladı. Neyse ki en zor kısımları, çok kişinin bir arada olduğu sahnelerin çekimlerini tamamlamıştım. Sete geri döndüğümüzde virüsün ağırlığı hissediliyordu, artık bir Covid menajerimiz vardı. Test sonucu pozitif olan kimse yoktu. Asıl sorun, çocuk oyuncuların büyümesiydi. Bir tanesinin sütdişi düşmüştü, onun olduğu sahnelerin çekimleri henüz tamamlanmamıştı. Dedim ki: “Diş perisine dua edin de gelmesin. Büyümeyin, bu akşam dua edin.”

Çocuklar karantina sürecini nasıl geçirdi?

Onlarla hep yazıştık. Çok güçlük çektiler: Sette herkesin ilgi odağıyken birden evde yalnızlığa mahkûm edildiler; sanki oyun bitmiş gibi. Geri döndüklerinde değişmişlerdi, başladıklarında yaşları 12’ydi, derken 14 olmuşlardı.  


Kaynak: “Niccolò Ammaniti: ‘Çekim Setindeki Paradoks: Virüs zamanlarında Bir Virüsü Anlatmak’”,  la Repubblica, 22.04.2021, Silvia Fumarola’nın Niccolò Ammaniti’yle gerçekleştirdiği röportaj.

 
Roman
Niccolò Ammaniti

 


Ürün Detay


Diğer Blog Yazıları

Tümünü gör