Yeni Çıkanlar

Tümünü gör

Çok Satanlar

Tümünü gör


Çok Yakında
Mini Kitapları Keşfet

Mini Kitapları Keşfet

Minikitap, alışıldık kitap formatını çok daha kolay okunur ve taşınır hale getiren bir konsepte sahip.​ Sayfa inceliği ustalıkla ayarlanan Minikitaplar, binlerce sayfalık bir kitabı bile cepte taşınır hale getiriyor. Keşfet

Ses Getirenler

Tümünü gör

Haftanın Yazarı - Virginia Woolf

Virginia Woolf 1882-1942

VIRGINIA WOOLF, 1882’de Londra’da, şehrin edebiyat ve yayıncılık dünyasına kökten bağlı bir ailede doğdu. Çocukluğu ve gençliği önce Hyde Park yakınlarında, annesinin ölümünden sonra da ailenin Bloomsbury’de taşındığı evde geçti. Küçük yaştan itibaren yazan Woolf, 1905’te edebiyat eleştirileri yazmaya başladı. İlk romanı Dışa Yolculuk’u 1915’te yayımladı. Beş yıl öncesinde evlendiği Leonard Woolf’la 1917’de Hogarth Press’i kurdular. Kendi yazdığı ve çevresindeki yazarlara ait kitaplar bu yayınevi tarafından yayımlandı. Gece ve Gündüz (1919) ve Jacob’un Odası’ndan (1922) sonra Mrs. Dalloway (1925) ve Deniz Feneri (1927) gibi modern edebiyatın en güçlü romanlarından birkaçını ustalaştığı “bilinç akışı” tekniğiyle kaleme aldı. Cambridge Üniversitesi’nde verdiği bir dizi konuşmadan yola çıkarak yazdığı Kendine Ait Bir Oda, cinsiyet eşitliği ve medeni haklar konusundaki en önemli yapıtlardan biri oldu. Kendisinin ve kocasının da kurucu üyeleri olduğu Bloomsbury Grubu toplumsal cinsiyet ve cinsel yönelim konularında özgürlük yanlısıydı. Woolf’un da Vita Sackville-West’le uzun ve tutkulu bir ilişkisi oldu. Bu düşüncelerini cisimleştirdiği Orlando (1928), üslubu kadar konusuyla da Virginia Woolf’un en yenilikçi ve devrimci eserlerindendir. Olgunluk dönemindeki diğer yapıtları arasında Dalgalar (1931), Yıllar (1937) ve Üç Gine (1938) sayılabilir. Hayatı boyunca ruhsal ve bedensel hastalıklarla mücadele eden Woolf, 1941’de intihar etti.

Yazarın Kitapları

Haftanın Kitabı

Kairos Jenny Erpenbeck

Aşkı ölümlülerin yüreğine kim düşürür – Eros mu, uğurlu anların tanrısı Kairos mu? Yıl: 1986, Kasım ayı başları. Yer: Doğu Berlin. Otobüste göz göze gelen Katharina ile Hans tanışıp birbirlerine âşık olurlar. Şimdiyse Katharina’nın Hans’la geçirdiği günlerden geriye iki koli kalmıştır. Katharina kolileri karıştırırken, birlikte geçirdikleri zamanı hatırlar. Hans aralarındaki ilişkinin sınırlarını ve kurallarını belirleyebilecek kadar tecrübeli, Katharina ise ona körü körüne bağlanacak kadar tecrübesizdir. Zamanla aşkları toksik bir ilişki yumağına saplanır. Bu arada komünizmin gri şehri Doğu Berlin, iki kutuplu dünyanın sonunu getirecek ve iki Almanya’yı birleştirecek ayaklanmaya doğru koşmaktadır. Jenny Erpenbeck, Kairos.’ta arzu, saplantı ve şiddet arasındaki görünmez sınırları görünür işaretlere dönüştürüyor. Kairos., siyasi ve toplumsal gerçekliğin kendini bireyin özel alanına nasıl dayattığını anlatan sarsıcı bir roman.

Benzer Kitaplar


Çocuk Kitapları

Tümünü gör

Can Dükkân ❤️

Tümünü gör